Aktualności kancelarii
20cze
Radca prawny Robert Jedynak, po dwch kadencjach pełnienia funkcji członka Rady Okręgowej Izby Radcw Prawnych w Krakowie ponownie został obdarzony zaufaniem przez społeczność radcw prawnych.
13lis
Kancelaria Prawna R. Jedynak, A. Rogowska sp.j. w Krakowie zatrudni aplikanta radcowskiego.
21paź
Miło nam poinformować Państwa, że korzystnie zakończyliśmy w październiku br. kilkanaście postępowań sądowych prowadzonych w imieniu naszych klientw w sprawach przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. ZUS w ramach czynności kontrolnych dokonuje całkowicie swobodnej interpretacji zapisw umw o dzieło, kwalifikując je jako umowy zlecenia lub umowy o świadczenie usług (więcej na temat – na blogu w kategorii prawo cywilne, wpis „Dzieło czy zlecenie”).
08paź
Jeden z naszych klientw zakończył projekt restrukturyzacji zatrudnienia, podczas ktrego służyliśmy naszym doradztwem. Procedura zwolnień grupowych jest niezwykle trudna nie tylko pod względem formalno-prawnym, ale przede wszystkim w aspekcie społecznym. Związana znią jest bowiem przede wszystkim utrata pracy przez wielu pracownikw.
22lis
W wyniku działań podjętych przez naszą kancelarię ZUS doszedł do przekonania, iż umowy, ktrych przedmiotem jest wykonanie tłumaczenia, stanowią umowy o dzieło.
18gru
Od początku grudnia czytelnicy Dziennika Polskiego mogą zapoznać się z poradami prawnymi przygotowanymi przez radcw naszej kancelarii.